27 Ekim 2021

Suriye'de Roketli Saldırı: 1 Şehit 3 Yaralı

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’in Mare ilçesinde zırhlı araca güdümlü füze ile yapılan saldırı sonucunda bir polis memuru şehit oldu.

haber/Photo_1633892304669.jpg

Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez’in Mare ilçesinde zırhlı araca güdümlü füze ile yapılan saldırı sonucunda bir polis memuru şehit oldu.

İçişleri Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez'de zırhlı araca PKK/PYD terör örgütü tarafından güdümlü füze ile yapılan saldırı sonucu 1 özel harekat polisinin şehit olduğunu, 1'i ağır olmak üzere 3 özel harekat polisinin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez'de zırhlı araca PKK/PYD terör örgütü tarafından Tel Rıfat Bölgesi'nden güdümlü füze ile saldırı yapıldığı belirtilerek, "Saldırı sonucunda; Suriye Görev Gücünde görevli 1 özel harekat polisimiz şehit olmuş, 1'i ağır olmak üzere 3 özel harekat polisimiz yaralanmıştır. Şehidimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun" denildi.