27 Mart 2023

Şahinbey Belediyesi Ekipleri Arı Gibi Çalışıyor

Şahinbey Belediyesi ekipleri geçtiğimiz hafta içi başlayan ve hafta sonu devam eden kar yağışında vatandaşların olumsuz bir durum yaşamaması için 7/24 çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

haber/Photo_1675598555429.jpg

Kış hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Şahinbey Belediyesi, Gaziantep’te etkili olan kar yağışının ardından çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve günlük yaşamın aksamaması adına karla mücadele ekipleri 24 saat görev yapıyor.

ANA ARTERLER VE SOKAKLAR TEMİZLENİYOR

Ana arterleri temizleyen ekipler, çalışmalarını ara sokaklar ve mahallelerde sürdürüyor. Kar küreme çalışmalarıyla yollar temizlenirken diğer yandan da buzlanmanın önlenmesi için ilçe genelinde tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı cadde ve sokaklarda önlemler alan Şahinbey Belediyesi ekipleri, yayalar için de meydanlarda ve kaldırımlarda biriken karları temizleyip, tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

EKİPLER HASTALAR VE HASTANELER İÇİN GÖREV BAŞINDAYDI

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri hastaneye gidemeyen diyaliz hastasının talebi üzerine vatandaşı evinden alarak hastaneye götürürken, kar temizleme ekipleri Hastane acil servis önlerini temizleyerek hastaların ve sağlık görevlilerinin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmalarının önüne geçti. Ekipler ayrıca Pazar Yerleri çatılarındaki karları da temizleyerek oluşabilecek tehlikeyi önlemiş oldular.

EKİPLERİMİZ GÖREV BAŞINDA

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kar yağışı nedeniyle ekiplerin günler öncesinden hazır hale getirildiğini ifade ederek “Hafta içi ve hafta sonu yağan kar yağışında vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ekiplerimiz 7/24 görev başındaydı. Ana arterler ara bağlantı yolları sürekli kar küreme araçları ve ekiplerimizce temizlendi. Hastane önleri ve pazaryerlerinin çatıları temizlendi. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor” dedi.