27 Mart 2023

Gaziantep’te Okullar Yarın Tatil!

Sömestre tatilinin sonuna gelmesinin ardından yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Gaziantep ve diğer illerde okulların pazartesi günü açılıp açılmayacağı merak konusu olmuştu. Vali Gül, herkesim merakla beklediği açıklamayı yaptı. 6 Şubat Pazartesi günü okullar tatil edildi.

haber/Photo_1675583446706.jpg

Pazar günü Gaziantep ve diğer illerde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Pazartesi günü ulaşımda büyük sıkıntı yaşanacağı ifade edilirken okullarla ilgili kararın bir an önce açıklanması yönünde gözler Gaziantep Valisi Davut Gül’e çevrildi.  Vali Gül, yaptığı açıklmada, "Gaziantep’teki yoğun kar yağışı  dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir.Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun" dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, okullarla ilgili kar tatilinin gündemlerinde olmadığını belirterek, Akşam saatlerinde durumu tekrar gözden geçireceklerini söylemişti. 

Vali  Davut Gül, "Gaziantep’teki yoğun kar yağışı  dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun"dedi.