26 Mayıs 2024

Gaziantep'te Bayram Öncesi Gıda Denetimleri Sıklaştı

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Ramazan ayı boyunca Gaziantep yapılan denetimlere ek olarak, Ramazan Bayramı öncesi gıda işletmelerine yönelik denetimlerini de attırdıklarını ifade ederek üretim ve satış noktalarında şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk tespit etmediklerini ifade ederek “Gastronomi Kentine yakışır hijyen üretim merkezlerinde kurallara uygun üretim ve satış gerçekleştiren gıdacılarımızı kutluyorum” dedi.

haber/Photo_1712563610797_2.jpg

Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Ramazan Bayramı öncesinde Gıda Denetim Ekipleriyle birlikte Gaziantep genelinde bulunan başta baklavacı ve tatlıcılar olmak üzere, pastaneler, fırınlar, marketler, ve gıda üretim merkezleriyle bunların satış noktalarında rutin denetimlere ek olarak bayram denetimleri yapmayı sürdürüyor.

Gaziantep genelinde Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan ve denetim ekipleri tarafından yapılan denetimlerde üretim yapan işletmeler tek tek kontrol edilip, eksiklikleri görülen işletmeler uyarılıyor. Bayram öncesinde vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşabilmeleri için denetimler aralıksız olarak sürdürülecek. Karayılan denetimlerin temel amacının vatandaşların sağlıklı ürünlere ulaşmasını kolaylaştırmak olduğunu ifade ederken şu ana kadar yapılan denetimlerde olumsuz bir olayla karşılaşmadıklarını da sözlerine ekleyerek vatandaşları merdiven altı üretim merkezlerinden uzak durmaları yolunda da uyardı.