02 Aralık 2023

SUGDER VE İPEKYOLU MEDYA DEPREMZEDELERİN YANINDA

Sosyal Uyum ve Girişimcilik Derneği (SUGDER) ve İpekyolu Haber Medya yönetim kurulu Nurdağı'nda depremzedeler ile bir araya gelerek moral verdi.

haber/Photo_1678198230585.jpg

Depremin en çok etkilediği yerler arasında yer alan Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde depremzedelerle bir araya gelen SUGDER üyeleri çocukların büyük begenisini kazandı. Çadır kentteki çocukların moral motivasyonunu en üst seviyede tutmak için muhteşem bir etkinlik düzenleyen SUGDER tiyatro ve palyaço gösterileri ile alkışları üzerlerinde topladılar. 

Sosyal Uyum ve Girişimcilik Derneği (SUGDER) yönetim kurulu üyesi Zeynep Karakurt yaptığı açıklama da şu sözleri söyledi;

"Derneğimiz Şanlıurfa'da ama biz deprem bölgelerinde çeşitli desteklerde bulunuyoruz. Ben depremin ilk günlerinden bu yana sahadayım. Gaziantep merkez, İslahiye ve Nurdağı'nda gönüllülük yaptım. Depremzede göçmen ve yerel halkın ihtiyaçlarını belirleyip bir kısmını tedarik ettik. Aynı zamanda Büyükşehir belediyesi ile koordineli çalışarak günlerce gelen yardımları dağıttık dedi.                           

İPEK YOLU MEDYA ÇADIR KENTTE

İpek Yolu Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Duysak'ta yaşanan büyük afetin çok üzücü olduğunu kaydederek gerek hayırsever vatandaşlarımızın gerekse de kendi ekibimizden topladığımız maddi destekle yaklaşık 700 kişilik değişik noktalarda yemek dağıtımı yaptık. Bir hayırsever ablamızın gönderdiği 150 çift spor ayakkabısını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık dedi. 

BURHAN KAYA EKİBİYLE ÇADIR KENTTE     

Ünlü Tiyatrocu Burkan Kaya'da Nurdağı'nda yapılan etkinliğe katkı sunarken tiyatro ve palyaço ekibimiz ile depremden etkilenen çocuklarımıza ekibimizle moral vermeye çalıştık. Onların sevinçleri ve mutlulukları bizleri de çok mutlu etti. Şanlıurfa'dan hayırsever bir vatandaşımızın gönderdiği meyve suyu, kek ve gofretleri çocuklarımıza dağıttık. Rabbim böyle bir afeti bir daha yaşatmasın" şeklinde konuştu.

BARIŞ DEMİR ŞARKILARINI DEPREMZEDELER İÇİN SÖYLEDİ 

Birbirinden güzel şarkılarını çadır kentte çocuklar için söyleyen Gaziantepli sanatçı Barış Demir, ise "Bir Gülüş, Bir umut etkinliğine katılarak depremzede vatandaşlarımıza bir nebze de olsa moral vermiş olduk. Çocuklarımızın mutluluğu herşeye bedeldi. Onların yüzünün gülmesi ile bizlerde çok mutlu olduk" diye konuştu.                                                           

Haber: Halil YEGÜL / NURDAĞI - GAZİANTEP