22 Haziran 2024

İyilik Kervanı Derneği’nden, Kurban da Afrika Çıkarması

İyilik Kervanı Derneği, Kurban Bayramında Afrika’nın çeşitli ülkelerinde kurban kesimi yapacak.

haber/Photo_1715977904526_2.jpg

Türk STK’ları ve yardım dernekleri her yıl olduğu gibi bu sene de Mazlum coğrafyalarına kurban desteği vermeye devam ediyor.

Turkiye’de kurban ibadetini yerine getirmek için Afrika’da ki yoksul müslümanları tercih eden binlerce vatandaşlarımız bu yıl da yardım dernekleri vasıtasıyla kurbanlarını Afrika’daki yoksul müslümanlara bağışlayacak.

Yeni kurulmasına rağmen Türkiye’de yoksul ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak konusunda adindan söz ettiren ve büyük başarı sağlayan “İyilik Kervanı Derneği, Kurban Bayramı’nda Afrika ülkelerinde kurban kesimi ve dağıtımı için kolları sıvadı.

İyilik Kervanı Derneği Genel Başkanı Muhittin Korkmaz, kurbanlarını Afrika’da kesmek isteyen muslümanların yogun talebiyle karşılaştıklarını söyleyerek şunları ifade etti:

“Derneğimizin kuruluşu yeni olsa da, yönetimde yer alan arkadaşlarımız yıllardan beridir ferdi olarak yardım ve hayır işlerinde öncülük yapan deneyimli kişiler.

Ramazan ayında Gaziantep başta olmak üzere çeşitli yerlerde gıda ve ayni yardımlar dağıtarak ihtiyaç sahiplerine dokunmaya çalıştık.

Bu konuda başarılı bir grafik çizdik. Hayır sahiplerinin övgüsünü alarak kurban Bayramı’nda şehrimizdeki faaliyetlerimizi ihmal etmeden eş zamanlı Afrika ve islam coğrafyasının ceşitli fakir ülkelerinde kurban kesimi için gerekli alt yapımızı oluşturduk. Allah nasip ederse vatandaşlarımızın kurbanlarını Afrika’da şeffaf bir şekilde ve canlı yayında kendilerine izleterek kestireceğiz.

Bu konuda derneğimiz yoğun ilgi ve talep görmektedir. Bu şekilde  hayır sahiplerimiz ile Afrikalı muslumanlar arasında köprü vazifesi kuracağız. Rabbim kurbanlarımızı ve hayırlarımızı şimdiden kabul eylesin inşaallah.”