03 Aralık 2021

Hakan Esen (Beykent Halkı Tramvay İstiyor)

Gazi Ray organize sanayisindeki işçiler için organize sanayisine gidecek... Fakat Beykent’e gitmiyor…!!! Lakin organizede çalışan işçilerin yüzde 80’ni Beykent’te oturmakta… Beykent ' te yaşayan vatandaşlar ise ulaşım konusunda çok sıkıntı çekmektedir .. Son günlerde otobüslerin zamansız arıza yapması ve bu arızaların kışın daha çok artacağı aşikârdır. Bu durum birçok vatandaşı sıkıntıya sokmaktadır…

haber/Photo_1635319198413.jpg

BEYKENT mahallesinin Yaklaşık Nüfusu Toplam 16.376 tır. Bu nüfusun 7.900'si Erkek, 7.700'si kadındır. Beykent ulaşım konusunda canından bezmiş durumda. Toplu taşımanın yetersiz olduğunu daha önceleri gündeme getirmiştim. 

Beykent’te yaşayan vatandaşlar  “Beykent’e " Tramvay " getirilmesini istiyor ve ekliyor en az Karataş’ta yaşayan vatandaşlar kadar buna hakkımız var diyerek… Birçok sıkıntının devam ettiği Beykent’te market fırın bakkal Pazar yerlerinin yetersiz olması olanların ise uçuk rakamlarda ürün sattığı ev hanımlarına alışveriş konusunda çok ciddi sorunlar yaşatmaktadır.

Bulunan bir sağlık ocağının  yetersiz olduğu Acilen Hastaneye ihtiyaç duyulduğu  Beykent’te sosyal tesislerin yetersiz olduğu için  gençlerin yaşlıların zaman geçirecek yerleri olmadığından dolayı özellikle kış aylarında eve hapis olduğu sosyal yaşantının sıfır olduğunu görmezlikten gelinmemesi lazım.

Beykent’etek bir yönden girişin olduğu o  köprünün ise her an  çökme tehlikesi ile  karşı karşıya olduğu anlatmama gerek yok.. Yolların en ufak yağmurda dahi çöktüğü şoförlerin eli yüreğinde olduğu, ve diğer yandan Emniyetin yetersiz olduğu esrarcısının hırsızının cirit attığı okulların yeterince güvende olmadığı ve  donanıma sahip olmadığı  temizlik ,güvenlik ve de spor faaliyetleri yönünden eksiklerinin en üst seviyede olduğu, Beykent’ Hizmete aç bir şekilde yetkililerin el uzatmasını beklemektedir .. Özellikle Beykent’e yeni bir giriş noktası açılması ve ulaşım konusunda sayın belediye başkanlarının vatandaşın sesine kulak vererek biran evvel Tramvayı Beykent’e getireceklerini umut etmekteyim…