04 Aralık 2022

Büyükşehir'den CHP'li Uçar'a Cevap Geldi

CHP İl Başkanı Neşet Uçar’ın kitap fuarında dağıtılan kuponlar hakkındaki açıklamasına, Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar dile getirildi:

haber/Photo_1664610994179.jpg

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 21/29 Mayıs 2022 tarihleri arasında OFM de düzenlemiş olduğumuz kitap fuarında gerek Valiliğimiz gerek Gaziantep Büyükşehir belediyemiz tarafından çocuklarımızın kitaba daha çabuk ulaşmasını sağlamak maksadıyla Valiliğimiz tarafından 30.000 adet, Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz tarafından 40.000 adet kupon 9 gün boyunca çocuklarımıza dağıtılmıştır.

Dağıtılan bu kuponlarda herhangi bir okul herhangi bir kişi herhangi bir Yayınevi gözetilmemiş tamamen hakkaniyet ölçüsünde; özellikle son 2 gün öğrencilerimize ve çocuklu ailelerimize ulaştırılmak suretiyle yayınevlerinden indirimli kitap alımları kuponlar tarafından sağlanmıştır. Belirtilen tarihlerde yapılan Kitap Fuarında İddia edildiği üzere ne Redhause ne de Günışığı yayınevi fuarda stant açmamıştır. Bundan dolayı iddia edilen yayınevlerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından herhangi bir kitap, kupon alışverişi ve ödeme yapılmamıştır.

Fuarımıza 150 yayınevi katılarak 150 stant açılmıştır. Bu yayınevlerinden bir tanesi de Hayat yayınevidir. Dağıtılan kuponlar tüm yayınevlerine bölündüğü zaman ortalama 466 kupon düşmektedir. Hayat yayınları fuarda iki stant açmıştır. Bu iki standa 9 gün boyunca topladıkları kupan sayısı 760’ dır. Stant başına 466 kupon düşmesine rağmen hayat yayınlarının 2 standında toplanan kupon sayısı genel ortalamanın altında kalmıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 760 kupon karşılığı olarak Hayat Yayınlarına toplam 22,800 TL ödeme yapılmıştır. Gaziantep Büyükşehir belediyesi daire başkanımız Zekeriya EFİLOĞLU  Hayat yayınlarının yazarıdır sahibi değildir.

Ortaya atılan iddialar tamamen asılsız bilgiye dayalı iddialardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur