22 Haziran 2024

Bekir Öztekin; "Oğuzeli Cazibe Merkezi Olacak"

Oğuzeli İlçesinde pek çok yeni proje için düğmeye basıldı. Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, yeni dönemde Oğuzeli'nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

haber/Photo_1717915790083_2.jpg
Gazikent Gazetesi İmtiyaz sahibi İlhami Boynukısa, Gaziantep 724 Haber imtiyaz sahibi Sait Salıcı ve yine Gaziantep Haberdar'dan Ökkeş İşçi, ile önceki gün makamında bir araya gelen Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, yapılmasın planlanan yeni projelerini anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ile bir araya gelerek ortak akıl çerçevesinde bir çok yeni projeye imza atacaklarını kaydeden başkan Öztekin, Oğuzeli'ni çok kısa bir sürede hak ettiği noktaya taşıyacaklarını ve ilçenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. 
"HEPİMİZİN AMACI GAZİANTEP, HEPİMİZİN GAYRETİ OĞUZELİ"
Yeni dönem için kolları sıvayan deneyimli başkan Bekir Öztekin, çalışmalarına start verdi. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte ortak karar alarak çalışmaların başlatıldığını belirten Öztekin; "İlçemizin altyapı, eğitim, sağlık ve çevre düzenlemesi gibi birçok alanda ihtiyaçları belirleyerek gereken adımları atmaya başladık. Oğuzeli'nin gelişimine katkı sağlayacak projelerimizin tamamlanmasıyla birlikte ilçe daha yaşanılabilir bir yer haline dönüşerek hak ettiği noktaya taşınacaktır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, önceki gün ilçemizi ziyaret ederek projelerimiz hakkında bilgiler aldı. Yine kendisi ile birlikte sahaya inerek yerinde incelemeler yapıp bazı anlaşmalar sağladık. Sayın başkanımız da Oğuzeli'nin daha üst seviyelere taşınması için büyük gayret gösteriyor. Hepimizin amacı Gaziantep, hepimizin gayreti Oğuzeli. Güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız" şeklinde konuştu.
KARPUZATAN İÇİN KOLLAR SIVANDI
Oğuzeli ilçesinde bulunan Karpuzatan mesire alanı içinde büyükşehir belediyesi ile anlaşmaya vardıklarını kaydeden Başkan Bekir Öztekin, "Karpuzatan mesire alanını 20 yıllık bir anlaşma ile belediyemiz kiralayacak. Burası hem Oğuzeli'nin, hem de tüm Gazianteplilerin çok sevdiği eski bir piknik alanı. Bu bölge de ciddi çalışmalar yürüterek mesire alanını çok daha güzel bir görünüme kavuşturarak, ailelerin gönül rahatlığıyla geleceği bir nokta haline dönüştürüyoruz. Çalışmalarımız start aldı ve hız kesmeden devam edecek. Oğuzeli en kısa sürede kalkınacak ve gelişecek" dedi. 
 
Haber: Ökkeş İŞÇİ / OĞUZELİ