22 Haziran 2024

Mehmet Kaplan / Lezzet Durağı 'OMAÇ'

Merhabalar bugün sizlere özel bir mekandan bahsetmek istiyorum nedenmi özel merak etmeyin hemen zevkle anlatmak istiyorum sevgili dostlarım bildiğiniz üzere bu yıl ilki gerçekleştirilen gastronomi yıldızları ödül töreni vardı birbirinden değerli şef lerimiz ödüle layık görüldü.

haber/Photo_1717167052790_2.jpg

Bunlardan biri de ben olmak üzere 2024 yılı en iyi gurme ödülüne layık görüldük emeğini geçen bütün arkadaşlara da teşekkür ederim.

Gelelim konumuza ajans tarafından organize edilen öğle yemeğinı yemek üzere misafirlerimiz ile birlikte bu eşsiz lezzete yol aldık tabiki biraz ön yargılı davrandım içimden antepli olarak şunu düşündüm yine mi kebap falan düşünerek yol almaya devam ediyoruz.

Bir yandan da of şöyle bir yuvarlama falan olsa da yesek diye hayal ettim tamda dilek günüme sanki denk geldim tam o sırada bir konağın önüne geldik bir baktım biz nereye geldik acama evdemi misafiriz diye düşünürken gözüme kapı zili çarptı zıle bastık kapı açıldı.

Çok güler yüzlü kapıyı açtı buyrun diyince biz şok yanlış yere geldik diye düşündüm birden aklıma misafir geldik dedim ve içeri buyur ettiler ben yinede tabela bakım istedim ve o tarihin adı omaç ta bulduk kendimizi çok sicak bir karşılama sonucu bizler şaşkın lık içerinde bizi beklenen eşsiz lezzet dünyasına kavuşmamıza artik dakika lar kalmıştı.

Konağın güzelliği zâten tartışılmaz bırer çay sohbet derken ev sahibi de murat şerbetcı de aramıza katılarak güzel bir aile ortamında buluştuk ve birbirinden güzel hikâyeleri olan bu konağın tarihi nı de Murat Bey'den dinlemek ayrı bir hoştu unutulmaya yüz tutmuş tencere yemeklerini birden karşımda tek tek görünce ayrı bir mutluluk sardı benı açıkçası beklemiyordum.

Yemek herkesin anladığı evrensel bir aşk dilidir dilimınde bu lezzetleri tatma sı hıs ettirmesı beni benden alıyordu resmen tarihten günümüze sunulmuş bu eşsiz lezzetleri mutlaka deneyın.

Zile basıp misafir gibi karşılanmak ayrı bir hoştu hâlâ kültürünü örf ve adetlerinı yaşatmak bunca ince detaylara dikkat etmek çok zordur tebrik ediyorum canı gönülden OMAÇ ekibini...