18 Temmuz 2024

Ak Parti Gaziantep'te Nefesler Tutuldu 'İl Başkanı Kim Olacak?'

Ak Parti’de Gaziantep il başkanının kim olacağı hususunda nefesler tutuldu. Ak Parti Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın gözetiminde, il başkanlığı için teşkilat temayülü yapılacak. Temayülde, il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra. ilçe başkanları da oy kullanacak.

haber/Photo_1718980275045.jpg

Ak Parti’de 31 Mart seçimleri öncesinde Murat Çetin’in görevden alınmasının ardından, il başkanlığını vekaleten Murat Şerbetçi yürütüyor.

3 aylık sürenin ardından il başkanlığına kimin getirileceği belirsizliğini korurken, Genel merkez ilk olarak teşkilat temayülü yapma kararı aldı. Edinilen bilgiye göre, Genel Merkez, Gaziantep il başkanının kim olacağı konusundaki çalışmalarında son noktaya geldi. 

Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in görevlendirmesi ile Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın gözetiminde, 22 Haziran Cumartesi günü teşkilat temayüle yapılması kararı alındı. İl başkanlığında gerçekleşecek olan temayülde, il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, il gençlik ve kadın yönetim kurulu üyeleri, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe yönetim kurulu üyeleri, kırsal ilçelerin ana kademe, gençlik ve kadın ilçe başkanları, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil belediye meclis üyeleri oy kullanacak. Temayülde eski milletvekillerinin görüşleri de alınacak. Oy kullanacak isimler, il başkanı olarak görmek istedikleri 3 ismi yazabilecekler. Saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yapılacak Temayülde önde çıkan 3 isim Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.