03 Aralık 2021

ŞAHİNBEY HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN TARİHİ BAŞARI

Gaziantep Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi Spor Kulübünün lisanslı sporcusu Enes BİLBEN 5-15 Kasım Tarihlerinde Montenegro'nun Budva Şehrinde yapılan ve 82 ülkeden toplam 1800’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonada tarihi bir başarı elde ederek 91 kg Kick Boks Erkeklerde Avrupa şampiyonu oldu.

haber/Photo_1637520847784.jpg

2019 yılında Memduh CİHAN’ın Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne getirilmesiyle gerek kurumsal gerek sportif vb. birçok faaliyette Gaziantep'te yaptığı birbirinden önemli projeler ve, başarılarla sesini duyuran kurum bu kez ülke sınırlarını aşarak, yüksek bütçeli birçok spor kulübünün rüyalarını süsleyen bir başarıya imza atarak ülkemizi yurt dışında hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşamıştır.

Sihirli kelimelerin “İnanmak, Desteklemek, Güvenmek” olduğunu belirten Memduh CİHAN, bu başarının bir ekip işi olduğunu; Bu başarıyı  Halk eğitim merkezi müdür yrd. ve aynı zamanda Spor Kulübü Başkanı İzzet Oktay METE, Kick Boks Gaziantep il Temsilcisi Mehmet KAYA ve  Antrenör Burhan ÇELİK’ in önemli katkıları ve emekleriyle elde edildiğini belirterek her zaman spor ve sporcuya destek olduklarını söyledi.

Al yıldızlı bayrağı göndere çektirip, tüm salona İstiklal Marşımızı dinleten Sporcumuz Enes BİLBEN duyduğu gururu anlatırken bu şampiyonluğu başta tüm Türk halkı olmak üzere emekleri bulunan ailem, müdürüm, antrenörlerim ve kulübüme armağan ediyorum  bu başarının önemli ama yeterli olmadığını asıl hedefinin dünya şampiyonası olduğunu ifade etti.