22 Haziran 2024

Mutlu Özpineci'den Belgelerle Gaziantepspor Açıklaması

Son günlerde Gaziantepspor'un isim hakkı ve logosunun icralık olduğu gündem yaratırken gerçekleri Tekspor açıkladı. İşte tüm gerçekler...

haber/Photo_1717699446154_2.jpg

Gaziantepspor ismi ve logosu onusunda bilgi kirliliği yaşanırken ekibimiz yaptığı araştırma sonucu gerçekleri ortaya çıkardı. Gaziantepspor ismi ve logosunun ihale yoluyla satılacağı ileri sürülürken aslında Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Memik Yılmaz'ın Adanalı firmanın Gaziantepspor Kulübü'ne koyduğu temlikleri satın aldığı öğrenildi. Asıl sportif faaliyetlerin olduğu logo ve isim hakkının da Mutlu Özpineci'de olduğu görülüyor. Gaziantep FK Başkanı Memik Yılmaz'ın ise Gaziantepsporla ilgili bir dosyayı temlikleri ödeyerek aldığı ve şimdi ihale yoluyla satışa çıkarılacağı öğrenildi. Ancak, sportif faaliyetlerin bu dosyada yer almadığı ileri sürülürken dosyanın içerisinde Gaziantepspor'u ilgilendiren patentin ise Gaziantepspor Böcek İlaçlama patenti olduğu öğrenildi.

ÖZPİNECİ MARKA TESCİLDEN ALDI

Gaziantepspor Başkanı Mutlu Özpineci, mahkeme kararı sonrasında Marka Tescilden Gaziantepspor ismini ve logosunu aldı. Bu kararın içerisinde ise tüm sportif faaliyetlerde ismi Mutlu Özpineci'nin kullanabileceği öğrenildi.

YILMAZ BAŞKAN OLUNCA BAŞVURDU

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Memik Yılmaz ise başkan olduğu ilk aylarda Gaziantepspor için Marka tescile başvurdu. Ancak, Adanalı bir firmanın alacaklarından dolayı Gaziantepspor dosyasına temlik koyduğu ileri sürüldü. Yılmaz'ın ise bu temlikleri ödeyerek Gaziantepspor dosyasını satın aldığı ileri sürüldü.

DOSYANIN İÇİNDE NELER VAR?

Gaziantep FK başkanı Memik Yılmaz'ın temlikleri ödeyerek dosyayı satın aldığı ve dosyanın içerisinde ise Gaziantepspor isminin sadece Gaziantepspor Böcek İlaçlama patenti olduğu öğrenildi. Yani, Gaziantepspor isminin kullanım hakkının ve patentinin Mutlu Özpineci'de olduğu Memik Yılmaz'ın ise temlikler karşılığında aldığı doysada Gaziantepspor böcek ilaçlama patentinin yer aldığı öğrenildi.

Kaynak Linki: https://tekspor.net/post/flas-flas-iste-belgeler-iste-gaziantepspor-gercekleri