27 Ekim 2021

Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek Takımlarıyla Avrupa Şampiyonası Finalinde

Avrupa Şampiyonasında Türkiye’nin gururu olan Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek hokey takımları finale yükseldi. Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’e bağlı Zelina kasabasında devam eden Şampiyon Kulüpler Avrupa Şampiyonası Challenge 3 Turnuvasında bugün karşılaştığı ev sahibi Zelina’yı 6-0 yenerek finale yükseldi. Slovenya’da gerçekleştirilen Açık Alan Erkekler Şampiyon Kulüpler Avrupa Şampiyonasında erkek takımı da yarın final oynayacak.

haber/Photo_1632602033621.jpg

Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı, Kulüpler Avrupa Şampiyonası Challenge 3 Turnuvası A Grubu'ndaki ikinci maçında Hırvatistan temsilcisi Hockey Klub Zelina'yı 6-0 yendi. Gaziantep Polisgücü, Hırvatistan'ın Sveti Ivan Zelina kasabasında düzenlenen turnuvadaki son maçını, yarın ev sahibi HAHK Mladost ile oynayacak. Gaziantep Polisgücü ilk maçında da Galler temsilcisi Gwent'i 6-0 mağlup etmişti.

Yarı final maçında takımını yalnız bırakmayan Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan alınan sonuçtan dolayı çok mutlu olduğunu ve yarın final maçını da kazanacaklarına inandığını ifade ederek sporcuları kutladı. Hokeyin Sultanları olarak Türkiye’de ün yapan Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı namağlup unvanla finale yükselirken gözler yarın oynanacak final maçına çevrildi. Kulübün Baş Antrenörü Yusuf Kasım sporculara güvendiklerini ifade ederken kadın takımının antrenörü Ayşe Kasım’da bir kez daha Avrupa Şampiyonluk kupasını Türkiye’ye götürmek istediklerini ifade etti. Erkek Hokey Takımını antrenörü Mustafa Karalar’da final oynamaktan büyük bir gurur duyacaklarını ifade ederek şampiyonluk kupasını kazanan taraf olacaklarını sözlerine ekledi.

Erkek Hokey Takımı finalde Danimarka’nın Copenhagen HC takımıyla karşılaşacak. Türkiye saatiyle 11,30’Da oynanacak maça Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı tekrar Avrupa Şampiyonu olmak için çıkacak. Hırvatistan’da mücadele eden Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı Hırvatistan’nın HAHK Mladost takımı ile saat 14.15’te final maçı için sahaya çıkacak.