22 Haziran 2024

DEVRİM KİTABEVİ SİZLERİ BEKLİYOR

Gaziantep'te kitapçılar okuma alışkanlığının her geçen gün azaldığına dikkati çekti. Özellikle gençlerin okuma oranlarında ciddi bir düşüş olduğunu kaydeden kitabevi sahipleri bunun en büyük sebebinin ise sosyal medyadan kaynaklandığını söyledi.

haber/Photo_1717528718016_2.jpg

Devrim Kitabevi işletme sahibi S. Devrim Öztürk, Gaziantep'te kitap satışlarında ciddi bir düşüş yaşandığını ve bunun en büyük nedenlerinin başında ise sosyal medyanın geldiğini söyledi.

Gençlerin büyük bir bölümünün zamanlarını bilgisayar ve telefon başında oyun oynayarak geçirdiğini vurgulayan Öztürk, "Ne yazık ki dijitalleşme ile birlikte kitap okuma kültürü de oldukça azaldı. Kitap satışları yok denilebilecek kadar az seviyelere ulaştı. Bizim amacımız zaten ticaret değil okumayı aşılamak ve değerli okuyuculara ulaşarak onlarla büyümek. Ancak gün geçtikçe okuma oranının ciddi bir oranda düştüğünü görmekteyiz. Bu kötü tablo bizleri çok üzüyor.

Kitap okuma alışkanlığı insanlar üzerinde giderek yok olma noktasına geldi. Biz özellikle gençlerimize bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. İş yerimizde herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir çok kitap bulunmakta. Bey Mahallesi  Eyüpoğlu Camii karşısında bulunan Devrim Kitabevi'ne yediden yetmişe herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu. 
 
- Haber Merkezi -