30 Kasım 2020

CHP'de Görevden Alınan Hayri Sucu, Sert Konuştu

CHP Genel Merkezi tarafından görevinden alına Hayri Sucu zehir zemberek açıklamalar yaptı.

haber/Photo_1604945269785.jpg

CHP Genel Merkezi tarafından görevinden alına Hayri Sucu zehir zemberek açıklamalar yaptı.
Gaziantep'te şok etkisi yaratan gelişme üzerine görüşlerini açıklayan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, demokrasi bilincine saygısı olan hiçbir parti yöneticisinin böyle bir tasarrufta bulunamayacağına dikkat çekerek, “10 Kasım’da kurucumuz, liderimiz Atatürk’ün anmaya hazırlanırken böyle bir karar bizi derinden yaraladı. Kongrelerde 3 kez seçim kazanmış bir il başkanıyım. Seçimle gelen seçimle gider. Artık CHP’de parti içi demokrasiden söz etmenin bir manası kalmamıştır. Bu saatten sonra hiç kimse CHP’de demokrasinin varlığından söz edemez. Biz tüzükten doğan haklarımızı kullanacağız. Tüzükte böyle bir hakkımız var. Corona tedavisi görüyorum. İlk işim imza toplayarak olağanüstü kongreye girmek olacak. Parti içi demokrasiyi, bu kararı kim aldı ise ona göstereceğiz” dedi.

ATALAMIŞ: KARARA SAYGI DUYUYORUZ

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ise , kararı saygı ile karışladıklarını ve bir partili olarak, CHP’nin iktidar olması için her türlü gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi. Atalamış, “en azından yarın ilçe yönetimi olarak Ata’mızı anacağız” dedi.

“YÖNETİMİ TOPLAYIP DEĞERLENDİRECEĞİZ”

CHP’nin “seçilmiş” Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, MYK’nın aksam üzeri aldığı kararın kendilerine Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzası ile tebliğ edildiğini, belirterek, “Yönetim Kurulumuzu toplayıp durumu müzakere edeceğiz Genel Merkez 1-2 ay Antep örgütlerini dinlendirecek gibi görünüyor. Kurunun yanında yaş da yandı diye düşünüyorum ama biz CHP ruhu ve siyasetini her ne olursa olsun devam ettireceğiz” dedi.

Kaynak; www.yurthaberleri