18 Temmuz 2024

Gazeteci Sait Salıcı, DBF Gaziantep İl Temsilcisi Oldu

Merkezi İngiltere’nin Başkenti Londra’da, Türkiye Ofisi ise Ankara’da bulunan Dünya Basın Federasyonu (DBF), World Press Federation (WPF) Gaziantep İl Temsilciliğine Gazeteci Sait Salıcı getirildi.

haber/IMG-20231128-WA0054.jpg

Bünyesinde sadece 787 İnternet Haber Sitesinin üye olarak yer aldığı Dünya Basın Federasyonun üyeleri arasında bir çok Gazete, Dergi, Televizyon kanalı ve Radyo’ da bulunuyor.

3 yıl önce 50 kurucu üye ile Faaliyete başlayan Dünya Basın Federasyonu hem Türkiye’de hem de Dünya’nın bir çok ülkesinde yeni üyeler ile büyümesini sürdürürken Türkiye’nin 6’ncı büyük şehri olan Gaziantep’te ise İl Temsilciliğine deneyimli Gazeteci Sait Salıcı getirildi.

Daha önce Basın ve İnternet Medyası Derneği Başkanlığı da yapan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Gazeteci Salıcı, hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Kartı sahibi hem de Uluslararası Basın Kartı sahibi. Aynı zamanda gaziantep724haber.com İnternet Haber Sitesi ve Gaziantep Haber 27 Gazetesi İmtiyaz sahibi olan Gazeteci Sait Salıcı Gaziantep Medyasında 29 yılını geride bıraktı.

Dünya Basın Federasyonu olarak, Türkiye’nin Uluslararası kamuoyunda etkin tanıtımına ve Stratejik iletişimine katkıda bulunmanın temel hedefleri arasında olduğuna değinen DBF Gaziantep İl temsilcisi Sait Salıcı, küreselleşen Dünya’da Medya’nın önemine dikkat çekerek Federasyon’un hem Gaziantep hem Türkiye hem de Dünya ölçeğinde önemli çalışmalar yapacağını söyledi.