20 Eylül 2020

TSYD'ye, UGTF Başkanı Tübcel'den Destek

TSYD’ye ait olan İstanbul Levent’teki spor salonuna baskın düzenlenerek kapalı olan spor salonlarının kapı kilitleri kırıldı. Yaşanan bu olaya Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu (UGTF) Genel Başkanı Ahmet Tübcel sessiz kalmadı.

haber/Photo_1597008586079.jpg

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Başkanı Oğuz Tongsir, sosyal medya hesabından 10 kişilik bir grubun tesislere gelerek spor salonunun kilitlerini kırdığını belirterek yardım istedi.

Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Tübcel, yaşanan bu olaya sessiz kalmayarak tepki gösterdi.

Tongsir: "10 kişilik bir grup spor salonunun kilitlerini kırdı"

Tongsir yaptığı açıklamada, “4 aydır TSYD’ye bir kuruş kira ödemeyen Haliç Üniversitesi bu yetmezmiş gibi bugün 10 kişilik güvenlik ekibiyle Levent tesislerine bir baskın düzenlemiş ve pandemi nedeniyle kapalı olan spor salonunun kapısının kilitlerini kırmıştır. Türkiye Spor Yazarları Derneği, İstanbul’un göbeğinde dağ kanunu uygulamaya kalkan Haliç Üniversitesi ve adamları karşısında asla sessiz kalmayacaktır. Meslektaşlarımızı, üyelerimizi ve ülkedeki tüm medyayı göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Tübcel: ''Federasyonumuz, TSYD’nin yanındadır''

Genel Başkan Tübcel, “İstanbul'un göbeğinde dağ kanunu uygulamalarını anımsatan baskını şiddetle kınıyoruz. Federasyonumuz tam kadrosu ile TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’in yanındadır. Bu tür baskınlar asla karşılıksız kalmamalıdır. O nedenle tüm basın kuruluşlarımızı baskına tepki göstermeye ve TSYD Genel Merkezinin yanında olmaya davet ediyoruz" ifadelerinde bulundu.