12 Kasım 2019

PROFESYONEL EMLAK'A UĞRAMADAN EV ALMAYIN

haber/Photo_1556818452103.jpg

2018 yılının emlak piyasası için oldukça kötü bir dönem olduğunu ifade eden Gaziantepli emlakçılar 2019 yılının ikinci yarısından umutlu olduklarını açıkladı.

Profesyonel Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, emlak piyasasında baş gösteren durgunluk ve emlakçıların 2019 yılından beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

"2019 YILINDAN UMUTLUYUZ"

2018 yılında emlak sektöründe durgunluk yaşandığını ifade eden Taş, “Bu durum tüm emlak piyasasının çok durgun olmasından kaynaklandı. Özellikle arazi ve arsa satışlarında büyük bir durgunluk yaşandı. Daire satışları esnafımızın yüzünü güldürüyordu. Emlakçıların tüm beklentileri 2019 yılında işlerin açılması ile birlikte yeniden arazi ve arsa satışlarının artmasıdır. 30 Mart seçimleri öncesinde piyasalarda dolar ve altın fiyatları her geçen gün yükseliyordu. Belirsizlik yatırımcıların bu noktada yatırım yapma planlarını ertelemesine neden oldu. Seçim sonrası piyasaların durumu eskiye nazaran normalleşmeye başladı. Yine döviz ve altında dalgalanmalar yaşanıyor ancak seçim öncesi kadar yüksek bir artış yoktur. O nedenle biz emlakçıların 2019 yılından beklentisi büyük” şeklinde konuştu.

"EV ALACAKLAR ELİNİ ÇABUK TUTSUN"

Öte yandan ev fiyatlarında yaz ayı sonrası büyük bir artış yaşanacağını kaydeden Mehmet Taş, "Bu yaz vatandaşlarımız için son fırsat dönemi. Kış ayına doğru ev fiyatlarında ciddi bir artış gözleneceğini sizin aracılığınızla buradan halkımıza duyurmak istiyorum. Yıl sonuna doğru 2+1 daireler 300 bin TL'ye kadar alıcı bulurken, 3+1 dairelerin fiyatının ise 400 bin TL' ye kadar çıkacağını söyleyebiliriz. O nedenle ev alma planları yapan vatandaşlarımızın ellerini çabuk tutması gerekiyor. Biz Profesyonel Emlak olarak uzman kadromuzla ev almak isteyen vatandaşlarımızın her zaman yanındayız" açıklamasında bulundu. 

 

Haber: Ökkeş İŞÇİ / GAZİANTEP