25 Mayıs 2020

ÖLÜM YOLU, HAYAT YOLU OLACAK

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin TAŞDOĞAN tarafından, trafik kazalarına dikkat çekilerek gündeme getirilen, Gaziantep-Nurdağı arasındaki yol 2020 yatırım bütçesine alındı.

haber/Screenshot_20200308-123334~2_1.jpeg

TAŞDOĞAN’ ın “Ölüm yolu” olarak nitelendirdiği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdiği, birçok kez TBMM de gündeme taşıdığı en son olarak, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu‘ nu ziyaret ederek takibini yaptığı, Gaziantep-Nurdağı ölüm yolu, en sonunda 2020 yılı yatırım bütçesinde alındı.

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan; sevincini ifade etti. Taşdoğan; Yatırım bütçesine alınması ile birlikte ölüm yolu olarak nitelendirdiğimiz Gaziantep-Nurdağı yolu hayat yoluna dönüşecektir. Birçok köy yoluna bağlantılı olan bu yolu umutla bekleyen vatandaşlarımıza müjde olarak verebiliriz.

Birçok kez dile getirdiğimiz bu yol, o bölgeden seyahat eden vatandaşlarımızın korkulu rüyası olmuştu. Bu yolla birlikte, Artık korkular son bulacak Sadece Gaziantep-Nurdağı arası kısalmayacak, İslahiye Hatay, İskenderun istikametine giden gidecek vatandaşlarımızın da yolları kısalmış olacak, dedi.

TAŞDOĞAN ayrıca; Bu yolun yatırım bütçesine alınmasında emekleri ve gayretleri olan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımıza, Sayın Valimiz Davut Gül’e, Bölge Milletvekillerimize ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e teşekkür ederim.