09 Temmuz 2020

IRAK’TAN HATEM HASTANESİNE GELDİ , BOYUN FITIĞINDAN KURTULDU

haber/Photo_1566200191491.jpg

Irak’ın Erbil İl’inde ikamet eden 44 yaşındaki Kahtan Mohammed Mahmut boyun fıtığı tedavi için geldiği Gaziantep Özel Hatem Hastanesinde , Beyin , Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tevfik Güç tarafından uygulanan Boyun fıtığı ameliyatı sonrasında sağlına kavuşarak şifa ile taburcu edildi. "

Irak’tan gelen boyun fıtığı hastasının sol kolda güç kaybı , el ve kollarda kasılma , dengesiz ve aksayarak yürüme şikayetleri mevcuttu. İş hayatını ve sosyal yaşamını ciddi olarak etkilemesi üzerine hasta bir çok araştırma içerisine girdi. Yaptığı araştırmalar neticesinde bu ameliyatın Hatem Hastanesi’nden başarılı bir şekilde uygulandığı bilgisine ulaşınca Gaziantep’e Özel Hatem Hastanesi’ne gelip , kendisini Op. Dr. Tevfik Güç’e emanet ederek boyun fıtığı ameliyatı oldu.

Sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Kahtan Mohammed Mahmut ‘ Dengesiz ve aksayarak yürüyordum, sol kolda güç kaybı ,el ve kollarda kasılmalarım vardı. Şikayetlerim çekilmez hale gelince ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatım çok iyi geçti. Ertesi gün herhangi bir şikâyetim, ağrılarım olmadan aksamadan ve dengem bozulmadan ayağa kalkıp yürüyebildiğim için çok mutluyum. Sağlıklı bir şekilde ülkeme döneceğim. Ameliyatımı başarılı bir şekilde uygulayan Dr. Tevfik Bey başta olmak üzere Özel Hatem Hastanesinin tercümanlarına , vermiş oldukları sağlık hizmetinden ve kendi evimdeymişim gibi hissetmemi sağlayan hastane personellerine teşekkür ederim” dedi.

Başarılı operasyonlara imza atan Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tevfik Güç ‘Sol kolda güç kaybı , el ve kollarda kasılma , omurilikte bası yapan disk nedeni ile dengesiz ve aksayarak yürüyüş problemleri olan hastamızdan boyun mr istedik. Hastamızın boyun Boyun mr’ ında omurilikte hasar görmüş alanların olduğunu tespit edince ameliyata karar verdik. Boyun fıtığı tarafından sıkıştırılan omurilik rahatlatıldı. Hastamız artık aksamadan ve dengesi bozulmadan yürüyebiliyor. Sağlıklı bir şekilde taburcu ederek ülkesine gönderiyoruz’ ifadelerini kullandı.