06 Temmuz 2020

CHP'Lİ KÖSE'DEN GAZİANTEP ÇIKARMASI

haber/Photo_1567432606975.jpg

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Adalet ve Demokrasi yolculuğu toplantısı kapsamında Gaziantep’i ziyaret etti.

Genel Başkan Köse Umut Her Yerde Projesi amacının;Türkiye’de kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak olduğunu söyledi.Yöre halkıyla buluşmak ve güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları Genel 

Başkanlığı tarafından hazırlanan Umut Her Yerde Projesi kapsamında CUMHURİYET HALK PARTİSİ Kadınları Anadolu yollarındaki “Adalet ve Demokrasi” yolculuğunun tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Genel Başkan Köse, çalışmalar kapsamında düzenlenecek olan, kadın dernekleri platformları, STK’lar ve Kadın Kolu Başkanları ile yapılan bölge toplantılarında ve bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmakla beraber; umudu, inancı, güveni, adaleti, barış ve demokrasiyi örgütlemek amacıyla Umut Her Yerde Projesi’nin başlatılması kararının alındığını söyledi.

CHP Halk Partisi İl Binasında Fatma Köse’yi CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Kara ve kadın yöneticiler karşıladı. 

İl Başkanı Lütfü Demir Kadın Kolları Genel Başkanının böyle anlamlı bir proje kapsamında Gaziantep’i ziyaret etmelerinden mutluluk duyduğunu belirterek İl Örgütü olarak projeye tüm katkılarını sunacaklarını dile getirdi.

İl Başkanı Demir ; “Ülkemizdeki adalet ve demokrasi değerleri her geçen gün daha da zayıflamakta, ekonomik kiriz ve mülteci sorunu şehrimizde en yoğun olarak yaşanmaktadır.

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan yerlerine kayyım atanması adaletimizde, hukukumuza ve demokrasimize güveni azaltarak, toplumsal barışımıza zarar vermiştir” ifadelerini kullandı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ise konuşmasını şu sözlerle sürdürdü.

“27.08.2019 tarihinden itibaren CHP Kadın örgütü olarak uzun bir yolculuğa çıktık. Umut Her Yerde Projesi kapsamında heybemize umudu, barışı, adaleti, demokrasiyi ve millet iradesini koyarak yola koyulduk.

Bu yolculuğumuzda Türkiye’de adaleti, demokrasiyi ve barışı hep birlikte inşa etmek için mücadele edeceğiz. 

Hepimiz biliyoruz ki, Türkiye çok ciddi hukuksuzluk ve adaletsizlik sürecinden geçiyor.Türkiye; tekçi anlayışı, otoriter rejimi, hukuksuzluğu meşrulaştıran bir sistemle karşı karşıya.Amacı toplumsal barışı sağlamak olmayan siyasal iktidar, muhalefet partileriyle gerilimi tırmandırarak, iktidarını sürdürmek için halkın iradesini her daim yok sayıyor.

Kayyum halkın iradesine darbedir.

Bilinmelidir ki irade gaspını meslek edinenler ne kendilerine ne de halka asla güven vermezler.

Bir müddet sonra millet tarafından dışlanırlar.

Hırsla, kinle, öfkeyle, gaspla, kavgayla bir toplum yönetilemez.Bizim mücadelemiz halkın iradesini gasp edenlere karşıdır.Bizim mücadelemiz adalet ve demokrasi mücadelesidir.Bizim mücadelemiz hukuksuzluğa karşı hep birlikte omuz omuza yürüttüğümüz bir mücadeledir.

Bu amaçla tüm kadın demokrasi güçlerine, sivil toplum örgütlerine, sendikalara, emekçi kadınlara bu “adalet ve demokrasi yolculuğunun” durak noktalarında buluşma çağrısı yaptık ve yapıyoruz. Yolculuğumuza Kırıkkale’den başladık. Ardına Kayseri, Kahramanmaraş Elbistan, Nurhak, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Gaziantep, Osmaniye, Adana ve Sivas illerinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugün geleceğimizi inşa etmek için kadınlar canla başla mücadele ediyor.

Rize’den Artvin’e, Manisa´dan İstanbul´a, Adana’dan Diyarbakır’a, Mardin’den Erzurum’a , Ankara’dan Adıyaman’a Türkiye´nin dört bir yanında kadınlar haykırıyor ve mücadelelerini en ön saflarda yürütüyor.

Şunu çok iyi biliyoruz ki;Kadın varsa birlik var, güç var.Kadın varsa, umut var, barış var.Kadın varsa ilerleme var, çağdaşlaşma var.

Kadın varsa demokrasi var, özgürlük var.Cumhuriyet kadınlarla kuruldu, bizlerle birlikte ilelebet yaşayacak.Gelin adalet ve demokrasi yolunda buluşmaya devam edelim. 

Bizler, bu mücadelemizi devam ettireceğiz, adalete ve barışa olan özlemimizi, demokrasiye ve özgürlüklere olan inancımızı her daim sürdüreceğiz.Ta ki bu topraklara barış, özgürlük, eşitlik, adalet ve demokrasi gelene kadar.”