07 Nisan 2020

Bu İddia Doğruysa 'Yazıklar Olsun'

haber/Photo_1568534914362.jpg

Gaziantep'in Ünlü Alışveriş Merkezlerinden Sanko Park AVM'de inanması son derece güç bir olay yaşandı. Engelli bir vatandaşın AVM'ye girişi esnasında güvenlik görevlilerinin "ENGELLİLERİ İÇERİYE ALAMIYORUZ" iddiası sosyal medyada bomba etkisi yarattı. 

Olayın yaşandığı sırada AVM içerisindeki bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedilen görüntüler dijital platformda hızla yayılmaya başlarken Sanko Park'ın bu tutumu ise adeta pes dedirttirdi.

SANKO PARK'TAN BU KADAR DA OLMAZ DEDİRTEN UYGULAMA

Olay önceki gün Sanko Park AVM giriş kapısında yaşandı. İçeriye gireceği esnada güvenlik görevlilerinin engeli ile karşılaşan Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği Genel Sekreteri İhsan Alpyürük, durum karşısında adeta şok yaşadı. Aynı zamanda Engelsiz Kahramanlar Gazetesinde köşe yazarı olan Alpyürük, konuyu haber yapacağını söylemesinin ardından AVM yönetiminin kararı ile içeriye alındığını söyledi. Kargaşayı fark eden bazı vatandaşlar ise cep telefonuna sarılarak olayı görüntülemeye başladı. Vatandaşların cep telefonuna açıklama yapan İhsan Alpyürük'ün konuşması kısa sürede sosyal medyada tartışma konusu oldu. 

İhsan Alpyürük'ün yaptığı inanılmaz açıklamayı olduğu gibi siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

"İsmim İhsan Alpyürük, Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği Genel Sekreteriyim. Türkiye'de sayılı ve güzide bir Sanko ailesi var. Bu ailenin yapmış olduğu bir Sanko Park Alışveriş Merkezi var. Tekerlekli sandelyem ile kapıdan geçiş yaparken güvenlik görevlileri beni durdurarak içeriye almadılar. Gerekçe olarakta engellilerin içeride alışveriş yapan vatandaşların çocuklarına çarparak kazaların olduğunu ve hastanelik vakalar oluştuğunu söylediler. Ben güvenlik görevlilerine kartvizitimi verdim ve konuyu haber yapacağımı söyleyince onlarda yönetimi aradılar. Yönetimden benim içeriye alınmam konusunda onay geldi. Yani ben değil de hakkını savunamayan başka bir engelli vatandaşımız gelmiş olsaydı bu AVM'ye alınmayacaktı. Güvenlik görevlilerinin asla bir suçu yok onlar sadece kendilerine verilen talimatı yerine getiriyorlar. Ancak Sanko Yönetimi engellilerin AVM içerisine girmemesi konusunda bir karar almış. Bizde artık Sanko Park'a girmeyeceğiz."

Videonun sosyal medyada hızla yayılmasıyla birlikte gözler Sanko Yetkililerinden gelecek açıklamaya çevrildi. 

Haber: Ökkeş İŞÇİ / GAZİANTEP